Web siteniz markanızın dış dünyaya açılan kapısıdır. Bu nedenle sitenizi ziyaret eden kişilerin markanız hakkındaki düşünceleri web tasarımınızdan algıladıklarına bağlı olarak pozitif ya da negatif yönde değişecektir. Günümüzde internet kullanımının bir hayli arttığını düşünürsek, internetin büyük bir pazar halini aldığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında web tasarım, markalar ve şahıslar için vermiş oldukları hizmetleri ve pazarladıkları ürünleri bu pazara sokmaları için çok önemli bir rol oynamaktadır.

Web sitesi aynı zamanda, markayı en iyi şekilde tanıtarak müşterilerinin ve müşteri adaylarının marka hakkında bilgi edinmesini sağlayarak yeni müşterileri firmaya kazandırmayı da amaçlar.

Peki sizin veya markanızın hakkında ziyaretçilere iyi bir izlenim bırakmak için neler yapmak gerekli?

1. Görselliğin İlk Bakıştaki Etkisi

Web site tasarımınızı ziyaretçilerin sitenizde görmek istedikleri ve işinizle doğrudan alakalı ürün ve hizmetleri yansıtan görseller olması yapılması gereken ilk şeydir. Profesyonel görünümlü bir web sitesi ziyaretçinin markanıza olan güvenini ilk bakışta artıracaktır. Bu nedenle, web sitesi tasarımı, profesyonel, temiz, ve görsel olarak ziyaretçinin isteklerine hitap ediyor olması gereklidir. Bunun için yeni trendlere ayak uydurmak ve sitenizin tasarımını zamanın teknolojilerine uygun şekilde yenilemek gerekmektedir.

2. Deneyimin Önemi

Ziyaretçiler sitenizi dolaşırken kesintisiz bir kullanıcı deneyimi almaları önemlidir. Web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürüyor ve sitede aradığını bulmak kolay olmuyorsa ziyaretçilerinizin web sitenizden uzaklaşması muhtemeldir. Bu nedenle web sitenizin net ve özlü olması gereklidir. Web sitesinin yüklenmesi, ve sitede dolaşılması kolay olmalıdır. Ayrıca ziyaretçinin kullandığı cihaz ne olursa olsun kullanmayı keyifli hale getirecek bir deneyim yaşatmak gerekmektedir. Kısacası web siteniz mobil, tablet, dizüstü ya da masaüstü bilgisayarlarda düzgün bir şekilde görüntülenmelidir.

3. Can Alıcı Kısım: İçerik

Web sitenizi ziyaret eden kişiler arzulu okuyucular değillerdir. Hep bir aceleleri vardır. Uzun ve sıkıcı makaleleri okumaktan kaçınırlar, bu nedenle sayfalarınızdaki içerikleri hazırlarken ilk 30 saniyede kullanıcıya aradığı ile ilgili bilgilendirici bilgileri vermelisiniz. Bu sayede ziyaretçinin sitede kalmasını sağlayabilirsiniz.

Web sitesi tasarımında bahsettiğimiz bu 3 konuya dikkat ettiğiniz taktirde web sitenizi ziyaret eden kişileri müşteriye dönüştürme yüzdenizin arttığını göreceksiniz.

Badbaz Dijital İletişim, İstanbul ve Bodrumdaki markalarınız için web sitesi tasarımı, sosyal medya yönetimi ve reklamları başta olmak üzere bir çok konuda hizmet vermektedir. Yaptığınız işi çok iyi analiz edip size en uygun çözüm önerileri için, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.