İşinizi Kolaylaştıracak Sosyal Medya Araçları

By 24 Temmuz 2020 Sosyal Medya

İşinizi Kolaylaştıracak Sosyal Medya Araçları

Sosyal medya hepimizin hayatında önemli bir yer tutuyor. Fotoğraf, tweet ve bulunduğu yeri paylaşmak birçok kişi tarafından itiraf edilmese de hayatında önemli bir yer ediniyor. Kişisel olarak kullanan kişilerin yanı sıra bir de sosyal medyayı markasını tanıtmak ve kurumsal iletişimini sürdürmek için kullanan kurumlar ise her geçen gün artıyor.

Kurumsal sosyal medya hesaplarını yönetmek incelik ve dikkat ister. Çünkü sosyal medyada yapacağınız veya söyleyeceğiniz yanlış bir şey markanızın tüm itibarının çökmesine sebep olabilir. İşte bu gerçekten özel bir zaman ve uzmanlık gerektiren bu işi kolaylaştırmak için imdadımıza bazı araçlar yetişiyor. Kurumsal firmaların dijital pazarlama departmanlarının ve dijital ajansların işlerini oldukça kolaylaştıran ve bu araçlar neymiş gelin hep beraber bir göz atalım.

 

Buffer:

Buffer bir sosyal medya paylaşım düzenleme aracıdır. Yönettiğiniz tüm sosyal medya hesaplarını tek bir yerden kontrol altına almanızı sağlar. Buffer sayesinde her mecrada gönderiler paylaşabilir veya ileri bir tarihe planlayabilirsiniz.

Canva:

Tarayıcı üzerinden ulaşılabilen bir tasarım aracıdır. Her ne kadar bu iş profesyonel bir iş olup Photoshop gibi programların tasarımcılar tarafından kullanılması gerekse de Canva’da çeşitli hazır tasarımlar bulup fikir sahibi olabilirsiniz.

TweetDeck:

Twitter tarafından satın alınan bir araçtır. Birden çok Twitter hesabını ekleyip tek bir yerden yönetebileceğiniz oldukça kullanışlı bir uygulamadır. TweetDeck sayesinde hashtag izleyebilir, mesajlara cevap verebilir ve tweetler atabilirsiniz.

Photopea:

Photopea, tam olarak Photoshop alternatifi. Tarayıcı üzerinden ulaşabileceğiniz bu aracın Photoshop’tan hiçbir farkı yok. Hatta daha önce Photoshop’ta düzenlediğiniz bir dosyayı Photopea’da düzenlemeye devam edip tamamlayabilirsiniz bile.

Hootsuite:

Buffer gibi bir sosyal medya planlama aracıdır. Hootsuite sayesinde hesaplarınızı tek bir yerden yönetebilir, paylaşım yapabilir ve planlayabilirsiniz.

Webstagram:

Hangi hashtag’in popüler olduğunu mu öğrenmek istiyorsunuz veya bir hesabın ne kadar takipçisi olduğunu veya ortalama beğenmesini. Webstagram sayesinde bu verilere ulaşabilirsiniz.

Hashtag for Likes:

Bir hashtag’in popülerliğini veya ne kadar gönderide kullanıldığını görebilirsiniz. Hatta o hashtag’in kullanıldığı gönderilerin ortalama beğenisini bile görebilirsiniz.

Circleboom:

Circleboom ile Twitter hesabınızın ne kadar spam hesap tarafından takip edildiğini veya aktif olmayan takipçilerin hesaplarını görebilirsiniz.

RemoveBG:

Bir fotoğrafın dekupe yani arka planın olmaması gereken zamanlar olabiliyor. Zamanınız olmadığı durumlarda fotoğrafı RemoveBG’ye yükleyip yapay zeka sayesinde fotoğrafınızı dekupe olarak alabilirsiniz. Arka plandan ayrılması zor olan fotoğraflarda ise elle düzenleme yapabilirsiniz.

Scrola:

Tarayıcıdan ulaşabileceğiniz bu uygulama sayesinde bir web sitesinin genel görünümünü video şeklinde elde edebilirsiniz. İster tarayıcı ister mobil versiyonunu hızlı veya normal modda oluşturabilirsiniz.

 

Bu araçları kullanmanın işinizi daha da kolaylaştıracağını temenni ediyoruz. 😊