En İlginç Web Siteleri

En İlginç Web Siteleri

Kabul edelim hepimiz bazen bir şeylerden bunalıyoruz. Kimimiz kendini sosyal aktivitelere vuruyor kimimiz kitap okuyor kimimiz ise oyun oynuyor. Ancak öyle ya da böyle internetten kopamıyoruz. Zaten çoğu zaman, vakit öldürmek için hangimiz internette gezinmedik ki. İşte bu ölü zamanlarınızı daha keyifli bir hale getirmek için size birkaç internet sitesi önereceğiz. Hazırsanız başlayalım.

 

http://www.findtheinvisiblecow.com/

Hani eskiden bir oyun oynardık. Bir kişi bir nesne saklardı ve diğer kişi onu ararken sıcak veya soğuk deyip yönlendirirdik. İşte bu site de tam olarak bunu yaparak vakit öldürebilirsiniz.

http://hackertyper.com/

Bu siteden hep özendiğiniz hackerlar gibi delice kod yazabilirsiniz. Şaka şaka siteye girip sadece rastgele tuşlara basıp kod yazıyor gibi görünüyorsunuz.

http://apod.nasa.gov/apod/astropix.html

Eğer gökyüzüne ve uzaya ilgiliyseniz bu sitede her gün bir gökyüzü veya uzay fotoğrafı yayınlanıyor. Bakmadan geçmeyin deriz.

http://www.sleepyti.me/

Bu siteye girerek sabah kaçta kalkmak istediğinizi söylüyorsunuz. O da size hangi saatlerde uyumanız gerektiğiniz söylüyor.

http://www.whatshouldireadnext.com/

Bazen öyle zamanlar geliyor ki okuyacak kitap bulamıyorsunuz. Tabii ki herkes aynı tarzda kitapları tercih etmeyebiliyor. İşte bu siteye girip hangi türde kitapları okumayı sevdiğinizi söylüyorsunuz ve o da size önerilerini listeliyor.

http://www.rainymood.com/

Bazı kişiler yağmur sesine bayılır. Eğer sizde onlardan biriyseniz. Çalışırken arka planda bu siteyi açıp yağmurun o huzur veren sesini dinleyebilirsiniz.

http://www.doihaveadeadpixel.com/

Bu siteye ilk girdiğinizde şaşırabilirsiniz. Çünkü sadece beyaz bir ekran ile karşılaşacaksınız. Ancak bu sitenin olayı ekranınızda ölü piksel olup olmadığını kontrol etmek.

http://www.instructables.com/

Bu sitede kendin yap projeleri bulabilirsiniz. Her şey detaylı bir şekilde aktarılmış.

futureme.org

Gelecekte nerede olacağınızı veya kimlerle olacağınızı mı merak ediyorsunuz. Bu site sayesinde kendinize gelecekte ki herhangi bir tarihe planlanmış mail gönderebilirsiniz.

ocearch.org

Bu site sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde takip cihazı yerleştirilmiş bir deniz canlısını takip edebilirsiniz.

geacron.com

Herhangi bir ülkenin tarihsel süreç içinde topraklarında ne gibi değişiklikler yaşandığını öğrenebileceğiniz site.

weavesilk.com

Bu site sayesinde çok basit bir şekilde sanat eserleri ortaya çıkarabilirsiniz. Sadece farenizi oynatmanız yeterli. Kim bilir belki de oluşturduğunuz resmi duvarınıza bile asarsınız.

Bu yazımızda herkesin bilmediği vakit geçirebileceğiniz internet sitelerini derledik. Yeni yazımızda görüşmek üzere. 😊