Badbaz Eylül 2020 Trend Raporu

Badbaz Eylül 2020 Trend Raporu

En çalkantılı yıllardan biri olan 2020’nin Eylül ayını da geride bıraktık. Bir yandan aşı çalışmaları devam ederken bir yandan ekonomi çalışmaya devam ediyor. Elbette ki teknoloji de. Dijital dünyanın vatandaşları ise hala evlerinden tüm işlerini görebiliyorlar. Bu daha uzun bir süre daha böyle gidecek gibi. Bakalım her şey bittiğinde tekrar eskisi gibi olabilecek miyiz?

Neyse şimdi konumuza dönelim. 😊 Bakalım Eylül 2020’de dijitalde ve teknoloji dünyasında ne gibi gelişmeler yaşanmış.

 

Venüs’te Yaşam Olabilir.

Çok önemli ve sıra dışı bir haberle başlayalım. Venüs’te yaşam olabilme olasılığı bulunuyor. Elbette ki bizde ki gibi gelişmiş veya bilinçli bir türden söz etmiyoruz ancak Venüs’ün atmosferinde keşfedilen fosfin gazı burada mikroskobik düzeyde de olsa bir ihtimali bizlere sunuyor.

Yaay Kullanıma Açıldı.

Yerli bir sosyal medya uygulaması olan Yaay kullanıcılara açıldı. Çalışma mantığını Twitter’a benzetebileceğimiz bu yeni uygulama görüldüğü kadarıyla belirli bir kitleyi kendine çekmiş gibi.

Exxen Duyuruldu.

Acun Ilıcalı Exxen isminde bir dijital yayıncılık platformu kuracağını duyurdu. Bu platforma özel yarışmalar ve içeriklerinde olacağını ekledi.

Uçan Araba Tanıtıldı. Yine.

Japonya’da uçan araba benzeri bir mobil araç tanıtıldı. Firma 2023 yılına kadar bu tasarımı geliştirip yaygın kullanıma sunmayı hedefliyor.

iPhone 12 Geliyor.

Apple yeni nesil iPhone olan iPhone 12 modelini tanıttı. Ekim veya Kasım ayında yapılacağı düşünülen lansman sürpriz bir şekilde 15 Eylül’de gerçekleşti. Yeni nesil iPad ve Watch’ları da tanıtan Apple zaten sağlam olan yerini daha da sağlamlaştırdı gibi.

 

Eylül ayında kısaca bu önemli olaylar oldu. Gelecek ay görüşmek üzere. 😊